Přiznejme si to. Tekhni už dávno nefrčí a na zlaté časy této značky, kdy to bylo „aaach, Tekhni!“ a ne „mmm, Tekhni…“, vzpomínají  jenom opravdu oldschool nosnice. Pryč jsou ty doby, kdy byly tyto šátky velmi špatně sehnatelné, prodávaly se kolem retailu, ne-li nad retail a všichni sháněli ty „hodné tety z Ameriky“, které by dokázaly vytoužené kousky dopravit do Čech bez toho, aby se muselo platit drahé clo a DPH.

Ať už je to s jeho aktuální popularitou jakkoliv, Tekhni mám moc ráda – ostatně Alpha Cinder byl můj druhý pevný šátek (a první, který jsem dostala darem od svého manžela, když byly Emilce necelé 3 měsíce); Arche Storm následovat v zápětí a jako třetí Tekhni do naší sbírky přišla dnes již legendární Delta Wrapmania v podobě RSka (nutno podotknout, že ani jeden z těchto šátků jsem dodnes neměla to srdce prodat). Miluju jejich geometické vzory, odvahu používat větší než malé množství Reprevu a především vlastnosti šátků při vázání a jejich chování v úvazu. Tentokrát hluboko z archivu vytáhneme recenzi na dva šátky tohoto výrobce (tak hluboko, že se dostaneme až do doby, kdy ještě i Linda nosila v šátku a psala recenze!).

Meandros Scarlet

Složení: 55 % bavlna, 45 % Repreve

Gramáž: 280 g/m² dle výrobce

Velikost: 6

Úvaz: dvojitý kříž

Tento Meandros není mezi Tekhňáky výjimkou, i když bych si ho pro maximální spokojenost svého oka dokázala představit v jiné barvě. Je měkký, při vázání pěkně klouže, dobře se dotahuje a drží i na jeden uzel – nejen na těchto vlastnostech se značnou měrou podílí ono umělé vlákno. Díky němu je šátek i naprosto bezúdržbový, nemačká se, může se prát dle libosti a nemusí se žehlit. Ale repreve nerepreve, pořád je to sice ekologický, ale polyester, což s sebou nese i určitou nálož žmolíčků a částečné nevyvětratelnosti.

Chloris Tidepool

Složení: 55 % bavlna, 45 % Repreve

Gramáž: 280 g/m² dle výrobce

Velikost: 5

Úvaz: klokan

Jak to vidí Linda:

Jakooo, toto je velmi zajímavý šátek! Jak mě vzor vůůůůbec nezaujal (i když teda barva krásná, to teda jo), tak jsem byla hodně překvapena nosícími vlastnostmi. Vázání jde snad úplně samo, šátek velmi příjemně pruží a ramena si výskají. Tenhle božan se u nás ohřál dost dlouho a já jsem vázala a vázala a velmi nerada se ho vzdávala. Repreve a obecně umělá vlákna nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale je třeba říct, že se to hodně liší výrobce od výrobce a rozhodně nelze generalizovat. Jako jedinou nevýhodu bych uvedla, že má tendenci lehce žmolkovat, což ale dělá třeba i merino a není to rozhodně nic, co by bránilo užívání. Suma sumárum skvělý středně až hodně nosný šátek, který je vhodný snad úplně pro všechny a nenáročný na údržbu. Palec hore!

Jak to vidí Lenka:

Lenka to vidí velmi podobně jako Linda – s tím rozdílem, že mě tedy vzor rozhodně neuráží; ne že by mě posadil na zadek, ale je to velmi příjemná klasika vhodná pro ty, kteří preferují uměřenou eleganci – a barva snad ani nemůže být víc „moje“ než tahle krásná tyrkysová! Ono je těžko něco psát pořád dokola o prakticky identických šátcích, tedy především co do vlastností – snad jen to, že se moc těším, až zase své milé Tekhňáky opráším na druhé miminko!