Složení: 100 % bavlna

Gramáž: 332 g/m²

Velikost: 4

Úvaz: pirátský batoh s candy cane chest belt

Dnes se vám musím vyznat z jedné ze svých největších HW lásek – je to tenhle nenápadný kraťásek, který jsem si loni v létě pořizovala jako to „poslední“ (hahaha, ale těžko jsme mohla tušit, že se beruška bude chtít občas nosit i téměř o rok později), ultimátní poponášedlo na své tehdy dvouleté dítko, které by co nejdokonaleji odpovídalo mým požadavkům – nosný, ale aspoň trochu skladný pracant, nic světlého, nic lesanského, něco ručně tkaného a pokud možno levného. 😀 Na Moderních nosičkách, kde jsem tuto poptávku zadala, se mi hodně lidí hodně smálo, ale světe, div se, stal se zázrak a byl mi nabídnut tento šátek. A je přesně takový, jakého jsem si přála, a jeho jediná chyba je, že na něj má jeho předchozí majitelka předkupní právo (ale upřímně, vůbec se jí nedivím).

Rainbow Frog Textiles je americká tkalcovská firma, či spíše tkalcovský tým 10 nadšenců z řad nosících rodičů, který začal tvořit ručně tkané šátky na nošení dětí a další ručně tkané výrobky v roce 2013 pod vedením Janny Craft (angličtináři určitě vidí ten krásný nomen omen v příjmení této tkadleny).

Můj Duhový žabák už je docela šátkový dědeček – utkán byl v roce 2016 a předchozí nosící rodinou byl dle mých informací hodně milován a nošen. Musím ale říct, že to na něm vůbec není poznat. Je pořád ve výborné stavu a jeho věk na něm není ani trochu poznat. Je krásně měkoučký, nadýchaný, příjemný na dotek a samozřejmě dokonale zanošený – takhle přesně si představuju onu pověstnou „máslovou“ konzistenci. Do ruky je ho poměrně dost, ale není to žádná tlustá deka – prostě je ho tak akorát. Ne, nebudu psát o šátku s gramáží přes 300, že je „středně silný“; určitě je to batolecí kousek a nic o „zvládnutí i menšího miminka“ a „zkušených rukách“ vám tady nakecávat nebudu.

Při vázání je dokonale poddajný, lehce pružný, spolupracuje na jedničku a v úvazu drží jak přibitý – pokud chci vzít na procházku kraťas (a mám místo v batohu, protože tohle pravda není úplně minimalistický kousek do kabelky), pak je Rainbow Frog vždy ten první šátek, po kterém sáhnu. Navíc vzhledem k tmavší barevnosti mu nějaké lehčí potahání po zemi při vázání určitě neuškodí a stejně tak není absolutně vůbec náchylný na vytahování nitek. A že vůbec nepotřebuje žehličku? To už je jen třešinka na tomto bezmála dokonalém dortu. Našeho duhového žabáka milujeme a jednoho dne, až definitivně donosíme a budeme ho posílat zpět původní majitelce, se nám po něm bude moc stýskat!