Složení: 32 % merino, 68 % bavlna

Gramáž: 320 g/m² dle výrobce, 342 g/m² námi spočítaná

Velikost: 6

Úvaz: back wrap cross carry with a chest belt (kapsa na záda)

Marisso, britskou (resp. skotskou) high-end značku pojmenovanou podle své zakladatelky, Anny Marisso, jsem měla v hledáčku už dlouho. Vyrábějí šátky z vysoce kvalitních materiálů v nemnoha spíše konzervativních, ale rozhodně ne nezajímavých, designech – vlajkovou lodí mezi nimi je právě lístečkový Aspen (asi něco jako legendární Argus u Artipoppe). Díky české tester tour jsem konečně měla možnost otestovat tohoto nopkatého krasavce – a že nám to i krásně vyšlo, testovat tuhle vlněnou dečku v zimě. 🙂

Na Galaxy bohužel, i když je to jinak velký elegán, moc ten decentní vzor nevynikne, resp. ho člověk musí opravdu cíleně hledat; barevné nopečky jsou roztomilé a vzhled tohoto jinak „smutného hadru“ příjemně odlehčují. Jinak je to asi tak vše, co je na tomto šátku odlehčené – je ho pořádný kus do ruky, přesto poddajný, merinově nadýchaný a pružný – prostě na mou 13kilovou princeznu jako dělaný. Pravděpodobně díky nopkům a struktuře vazby není klouzavý (což někdy bývá problém u šátků s vysokým obsahem vlny), na druhou stranu ale ani nedrhnul jako šmirgl papír, což mi maximálně vyhovuje – vázal se mi velmi pohodlně a v úvazu bez problémů držel i s poskakujícím batoletem. Hodinového šlofíka na zádech pak zvládl jako mávnutím kouzelného proutku, aniž bych zjistila, že na ramenou vůbec něco nesu.

Ale… Merino, resp. jakákoliv srst za jakéhokoliv zvířete, je příměs, k níž mám poněkud ambivalentní vztah… Až na výjimky propůjčuje šátkům skvělé vlastnosti, které mám ráda – vlňáčky bývají nadýchané, měkké a poddajné a příjemně pružné, jenom tedy nesmí kousat. A zrovna merino v tomhle Marissu bylo pravděpodobně střiženo z extra kousavé ovce – ani na triku žádná slast; na holá ramena si ho nedokážu představit už vůbec.

Sečteno a podtrženo – za mě výborný zimní batolecí kousek, který ale dle mého názoru neocení citlivky na vlnu. Moc děkujeme za možnost ho otestovat!