Složení: 90 % organická bavlna, 10 % egyptská bavlna

Gramáž: dle výrobce prewash 250 g/m2, postwash 300 g/m2; námi spočítaná 249 g/m2 ???‍♀️

Velikost: 5

Úvaz: dvojitý kříž

Láska většinou přichází nečekaně, překvapivě a úplně z jiných končin, než by si člověk představoval. Artipoppe? Solnce? Kenhuru? Omnifera…? Haha! Rischino! Já ten šátek prostě miluju a ještě teď je mi po něm teskno!

První dojem z promo fotek (a dokonce i promo fotek nosítka z něj ušitého) – hm, modrý pruhatý šátek. Ale Rischino šátky nejsou u nás zas tak běžné, tak to prubnem. Druhý dojem po vybalení z krabice – hmmm, zajímavý modrý pruhatý šátek s fakt krásnou vazbou! Třetí dojem po navázání… šla jsem do kolen! Tohle je prostě šátek chameleon, na první pohled tak obyčejný a po navázání simsalabim! Několik odstínů modré, tyrkysová a limetková v dokonalé symfonii; pruhy jsou široké a barevně na sebe navazují, takže šátek ani v nejmenším nepůsobí dojmem „obyčejného“ pruhovaného kepru typu Šanami Oříšek, který já faaakt nemusím.

Na omak je modrásek hebký a měkký; není to taková novorozenecká pavučinka jako nedávno recenzované Mint Diamonds a oproti nim, byť neměl zas tak odlišnou vazbu (možná i zcela identickou – to už si opravdu nevzpomenu; musela bych mít oba šátky vedle sebe), na mě působil výrazně odolněji. Jakkoliv jsem nad mentolkami lamentovala, jak jsou pekelně náchylné na vytahování nitek, tak u Modráska jsem při finálním žehlení a kontrole před odesláním zaznamenala maximálně jedno či dvě lehounce povytažená očka, která se v podstatě sama zapravila jen lehkým potaháním za šátek.

Chování při vázání a výdrž v úvazu na jedničku – do ruky je ho spíše míň, než obvykle považuju za své osobní optimum, ale vázal se opravdu skvěle – přiměřeně klouzal, dobře se dotahoval; byť jsem měla uvázaný dvojitý kříž přes Lkový kroužek, i přes svou v pravdě nezávratnou gramáž šátek krásně držel, neměl tendenci povolovat ani prověšovat se ve dvojvrstvém úvazu. Pozastavím se ale nad gramáží – tohle mi prostě nedá spát. Osobně jsem ji odhadovala někde uprostřed třetí stovky; výrobcem udávaná postwash gramáž 300 g/m2 mi přišla lehce mimo, ale když jsem pak šátek přeměřila a převážila, byla jsem hodně překvapená – gramáž roznošeného šátku mi vyšla totožná jako výrobcem udávaná prewash… Podobný problém jsem pocitově měla i u předchozího testovaného Mint Diamonds, který jsem ale bohužel nestihla sama poměřit (podle mých dojmů tenoučký novorozenecký kousek s gramáží s velkým optimismem kolem 220 g/m2, podle výrobce se však gramáž šplhá až k 280 g/m2).  A včil babo raď, jak to v tom Rischinu s tou gramáží opravdu mají… Každopádně i s těmi 249 g/m2 jsme s 8kilovou Emilkou bez problémů zvládly celodenní výlet. 🙂

Druhé pozastavení u Rischina je u udávané velikosti – je to pětka, ale dosti krátká pětka – naměřila jsem 404 cm, což už je pro mě jednou a i třemi čtvrtinami druhé nohy na hranici pohodlného úvazu na břicho (když nepočítám klokana nebo kříž s kroužkem). Dvojitý kříž přes kroužek mi mnoho dalšího prostoru neposkytl, cípy mi zbyly oba velmi krátké – o pár kilo víc u mě či u dítěte a už bych Modráska označila za kraťase.

Každopádně to bylo téměř osudové setkání, za které velmi děkuji skupině Nosíme děti. Třeba si k nám modrásek jednoho dne najde cestu zpět… 🙂