Složení: 50% česaná bavlna, 50% mercerovaná bavlna

Gramáž: 260g/m2

Velikost: 6

Úvaz: batoh s popruhy roztaženými přes zadeček

Testování tohoto háděte pro mě bylo prvním setkáním se šátkem z dílny Lily Sling. Jedná se o ruskou značku a vzhledem k tomu, že ze země Velkého bratra k nám proudí skvosty typu Cotton cloud nebo Minako, jsem se na tohoto sibiřského elegána moc těšila.

Co do vzhledu, jak mě obecně hadí/krokodýlí/jakékoliv plazí vzory nechávají ledově chladnou, tak tato krajta si mě už na první podívání a pohlazení omotala kolem prstu – klidně bych ji nosila místo večerních šatů (kdybych se ovšem večer mohla hnout od toho svého malého háďátka, no). Je vůbec přípustné slovní spojení „sexy šátek na nošení dětí“? 😀

Vlastnosti Pitona také musím jen a jen chválit. Heboučký, krásně měkký a nadýchaný, klouzavost přiměřená, dotahování bez problémů, výdrž v úvazu na jedničku, při pohybu příjemně pruží a na svou gramáž je až překvapivě nosný. Jediná dvě drobná smítečka na jeho vysvědčení – relativně více se mačká (což se ale u totálbavlňáka dá jaksi očekávat) a obrovská – příšerně obrovská – a navíc trenýrkově rudá středová značka (ach dědo Mrázi, ach proč…?). Ale i přesto nemůžu říct, že bych se za jeho permanentní přítomnost v našem komínu zlobila, a majitelce velmi děkuji za možnost jeho vyzkoušení.

Testováno s Emilkou (10 měsíců/7,5 kg).