Kdo je Dekka a Skaldino, to zcela jistě pravověrným nosičkám a nosičům vysvětlovat nemusím. Tentokrát nás v plné síle přijeli z Frýdku navštívit na druhý ročník porubského Sdílka.

Sdílko je tzv. pop-up expozice, takové malé „expo“ na pokračování, na kterém se postupně během druhé půlky května představí řada regionálních prodejců, designerů či výrobců – od včelařů, pekařů a bylinkářů, přes výrobce kabelek, oblečení či šperků až po výrobce nábytku, umělce nebo právě výrobce nosítek či šátků na nošení dětí.

No a především – především!! – je Sdílko v Porubě! A dokonce co by kamenem dohodil od našeho domu (dobře, v Lindině případě by to musely být minimálně dva, možná i tři kameny, ale taky to nemá daleko). Takže jsme samozřejmě neváhaly a toto sobotní dopoledne strávily právě na Sdílku. 

Pán a paní Dekka (posíleni o obě Deččátka) a Skalda se Skalďaty přivezly ukázat úplně ty nejnovější a nejžhavější novinky, prototypy a dokonce i raritky, které do běžného prodeje vůbec nepůjdou.

Nejvíce nás uchvátily tencelové Elementy, nový deččí vzor, v nádherné žíhané modré barvě v kombinaci s bílou. Dokonce se líbí i Lindě, vyvěste prapory! ? (Helenka měla malinko jiný názor, no…) Já jsem neodolala nádhernému zelenému Plectru Luka se lnem (nejkrásnější, nejlepší a nejúžasnější Plectrum, kdo mi ho koupí??), Linda uchvátila fialového šátko-panice celobavlňáka Plectrum Martin, kterého ještě nikdy nikdo neviděl a nikdy nenavázal! (Helenka na to opět měla jiný názor, tak k tomuto účelu byla vypujčena Emilka.)

No a když už mám navázané jedno dítě, co bych si nenavázala i druhé, že?! Linda prostě netroškaří! ? Do batohu tedy k Emilce putovala i Helenka. A co udělá správná supermatka/superteta, když se začnou vztekat obě děcka v tandemu současně? Popadne chrastítko a začne tancovat šamanské tance! Neasi…

Po této kulturní vložce jsem uchvátila ještě Tilii Terra, další žhavou novinku s bambusem. Dekky s bambusem jsou prostě boží. Ony jsou obecně Dekky hodně moc boží… dobře, některé víc boží, některé míň boží; třeba celobavlněná Plectra mě nechávají chladnou – sice je z nich spousta lidí úplně poprděná, ale prostě když je srovnám s Tiliemi, je to jednoduše nerovný bratrovražedný souboj. Tilie jsou měkoučké, nadýchané a vzhledem k tomu, že já své vlastní šátky mazlím a rozmazluju, tak bych se dokázala smířit i s jejich nitko-očko-náchylností. Jenom ne se vzorem – ale!! Elementy mají vazbu jako Tilie a vzor je aaaach…! Mé srdce zpívá! A teď mi řekněte, co mám jako dělat…? :))

Dekky jsou jedním slovem skvělé. Přičtěte k tomu superpříjemnou deččí rodinku, která si s vámi, ať jste kdokoliv a přicházíte odkudkoliv, vždy ráda popovídá, předvede vám úvazy a poradí s volbou toho nejlepšího šátku pro vás i vaše miminko.

Abychom nezapomněly na Skaldu – jakmile vyjde nová Dekka, tak zaručeně bude i nové Skaldino, a i na Sdílku bylo k vidění jedno krásné modré elementové. Holky nám ale do Skaldin, pravověrných batolecích nosítek, teprve musí dorůst, takže tentokrát Skaldino trestuhodně zanedbáme.

Dekku jsme si ani já, ani Linda neodnesly, bohužel… 🙁 ale já jsem si aspoň koupila XL kroužek (ano! XL! je to velké jak kolo od traktoru :)) a nějaké ty scrapíky Emilce na sukénku.

Vydařené a velmi příjemné dopoledne to bylo! S dekko-skaldo-týmem se zase budeme těšit na brzkou shledanou, ošmatanou a navázanou!