Nosící mikina

Velikost: M

Jak to vidí Lenka:

Přiznám to hned na začátku, jsem namlsaná ze své vlastní přeúžasné, na míru šité nosící mikiny a máloco mi už přijde natolik přeúžasné a vychytané jako ona. Loktushí mikina je proti ní prostě taková, no, obyčejná. Je velmi kvalitně ušitá, to se jí musí nechat; tenoučká, takže se skvěle hodí třeba na chladnější letní večery anebo na teplejší podzim. Vsadka je podle mě výborně vyřešená – absence kapucky mi vůbec nevadí (stejně většinou nosím v šátku a hlavičku případnému spáči fixuju šátkem samotným; kapucka na nosítku je u většiny snad také samozřejmostí), vsadka jde krásně stáhnout za krčkem nošence a vůbec je možno ji zapnout velmi vysoko tak, aby ani menšímu nošenečkovi případně nefoukalo za krk. Zároveň je to výhoda i při nošení na zádech, kde je nošenec logicky o jedno patro výše – vsadku je tím pádem možno dopnout opravdu až k jeho krku a netrčí mu půlka zad. Nošení na zádech ale představuje dle mého názoru hned několik kamínků úrazu nosícího oblečení – první je, že to vyžaduje si většinou předělávání vsadky (což je pro mě dost otravné – opět, jsem zhýčkaná svou vlastní nosící bundou, která má na nošení na zádech vsadku zabudovanou, „výklopnou“).

Druhý šutřík vězí v samotném nahazování a strefování se do dětskou hlavou do díry – s tenoučkým tahavým materiálem, jak má tato loktushí mikina, to jde extra blbě a vyžaduje to asistenci třetí osoby, resp. minimálně já jsem ji potřebovala. No a ještě jeden kamínek do třetice – jak velkou udělat tu díru, aby mikina kolem dítěte držela, ale zároveň v ní nebylo uškrcené…? Emilka už pochopitelně nevydrží celou dobu nošení s ručičkama uvnitř – dostat je ven pro ni nebyl nejmenší problém, ale když si je chtěla dát zpátky, bůh ví proč jí v tom bránil přední lem „nosícího otvoru“ – tedy ta část, co je na mikině samotné, ne na vsadce. Nicméně stahování vsadky pod zadečkem je umístěno přesně tam, kde má být – jak při nošení na břiše, tak na zádech; nošence pak mikina krásně obepne a nosiči nefučí pod sukni, ehm, tedy pod mikinu. Oceňuju odepínací kapuci (tu velkou, nosičovu) – ne každý výrobce na to myslí, že při nošení na zádech je kapuce přišitá napevno nošenci mírně řečeno na obtíž.

Co také musím vyzdvihnout, mikina je úžasně dlouhá! Dlouhé jsou i rukávy, na nás trpaslíky tedy až příliš dlouhé, ale vzhledem k řasení na jejich koncích to tak nějak nebylo příliš znát, že mi tam dobrých 10 čísel látky přebývalo. Lehce mi vadilo to, že mikina nemá vyřešené krytí krku – na druhou stranu, je-li jejím určením být modelem do teplejších měsíců, tak vlastně nemůžu mít nic proti. 😉

„Nasucho“ bez nošence mikina jinak nevypadala vůbec marně, střih je velmi pěkný a ostudu by v ní určitě i bez miminka nikdo neudělal. S číslováním souhlas, Mko mně i mně plus Emilce bylo dobře až lehce větší, což odpovídá.

Shrnu-li to – pěkně ušitá, tenká letní až brzce podzimní mikina s dobře vymyšlenou vsadkou; designově žádný výkřik originality, ale zas ne každý chce na ulici hrát všemi barvami duhy. Příjemně dlouhá, vzhledná i bez nošence, jen taková lehce obyčejná. 😉

Jak to vidí Linda:

Rovnou přiznám, že šedá se žlutou není úplně číslo jedna, co se týče mých oblíbených barevných kombinací, obzvláště tedy ta žlutá… no… Mikina je velmi hezky ušitá, jak zmiňuje Lenka, je tenčí a velmi pružná. To je výhoda hned z několika důvodů – snadněji se trefíte do velikosti, která vám padne, a jednak nebudete mít problém při další nosící sezoně, že by se dítě do mikiny už nevešlo. Velmi zajímavým detailem je řasení na rukávech, které působí elegantněji než „díra na palec“, jak ji známe z některých sportovních mikin a bund.

Já jsem vysazená na chránění krku (jsem na něj prostě citlivá) a tak mi absence nějakého toho „krkochrániče“ dost chybí. Malou náplastí může být nasazení kapuce, která je velmi pěkně řešená a podšitá světlejší šedou, což působí svěže. Vlastně mám fakt problém asi jenom s tou žlutou. No co už. 😀

Suma sumárum velmi kvalitní mikina, se kterou neuděláte chybu, a kterou jistě využijete i po skončení nosícího období nebo v období mezi jednotlivými nošenci 😀

Nosící softshellový kabát

Velikost: 38

Jak to vidí Lenka:

Docela dlouho jsme s Lindou přemýšlely, co je to vlastně za barvu (s pojmem „jezerní modrá“, jak uvádí výrobce, jsme se jaksi nechtěly smířit :D). Dokonce se do diskuze zapojil i můj manžel a technika (resp. aplikace na rozpoznávání barev), načež jsme došli k tomu, že se jedná o odstín „teal“. Tedy barva tealová! 😀

Každopádně barva je to krásná a kdybych už nebyla na zimu vybavená, tak bych o tomto tealovém krasavci hodně uvažovala! Kvalitně ušitý, z teplého softshellu (zimní se tomu říká…? tomu, co má z vnitřní strany fleece…), který s přehledem zvládne bez mezivrstvy i teploty kolem 10 stupňů; obdobně jako mikina bez nošence vypadá více než k světu. Velikost 38 dle mého názoru odpovídá, kabát je příjemně dlouhý, ale na druhou stranu mi rukávy vůbec nebyly tak tragicky dlouhé, jak jsem čekala – lví podíl na tom mají samozřejmě i velmi chytře použité náplety.

Podobně jako na mikině – skvěle (resp. ještě lépe než na mikině) vyřešená vsadka! Je možno ji stáhnout na několika úrovních, podle velikosti a polohy nošenečka (a zároveň stáhnout i dolní lem celého kabátu). Moc se mi líbila možnost zcela „roztáhnout“ kapucku vsadky, tj. udělat z ní jakoby placatý „bryndák“ – na mé vlastní nosící bundě mi „fixní“ kapucka poněkud vadí (chápejte, nejdřív jde kapucka a pak až dítě 😀 ). Za odepínací kapuci nosiče za mě opět palec nahoru; co se týče nošení na zádech, tak s obdobným komentářem jako u mikiny, jen u softshellu není logicky problém v tahavosti materiálu – zde už je spíše to nahazování při nošení na zádech v rukách (těch mých). 😉

Taková jedna drobnůstka, ale ono to opravdu může dost znepříjemnit život – kapsy kabátu nejsou nijak zapínací. Jsem zvyklá nosit po kapsách kde co, od klíčů po platební kartu, a tak bych ocenila, kdyby byly i zde vyřešeny tak, aby je bylo možno zapnout. Ale za hlavní limit, co mi brání přihodit tento kabát do nákupního košíku, bohužel považuju absenci krytí krku; v zimě už je to fakt brrrr.

Jak to vidí Linda:

Jezerní kabát má barvu takovou modrozelenou, kde bych se spíše přikláněla k zelené :). Musím říct, že pro nás s postavou hrušky či přesýpacích hodin má úplně svkělý vypasovaný střih, takže bez nošence vypadá opravdu hezky. Rovněž oceňuji tu odvahu, jít do této barvy, když přiznejme si, nejvíce stejně vždycky frčela a frčet bude nudná černá.

Za další výhodu tohoto kabátu považuji náplety na konci rukávů, které jsou opravdu velmi přijemné a díky kterým přece jen budete mít ruce o trošku více v teple.

Vsadky jsou, jak už zmínila Lenka, opravdu velmi chytře vymyšlené a lze je krásně upravit dle aktuální velikosti dítěte. Velikost 38 mi byla malilinko těsnější (bez dítěte) v oblasti ramen a podpaží, takže z toho usuzuji, že velikosti jsou možná kapánek menší (vesměs nemám problém s velikostí 36).

Jak jsem zmínila už u mikiny, u mě je absence „krkochrániče“ prostě problém. Je ale spousta maminek, kterým to nevadí, a kterým naopak překáží jakési „šudlání pod krkem“. Pokud tedy nepatříte mezi ženy s touto krční obsesí, směle do něj, protože tento kabát je prostě krásný a kvalitní.

Tyto kabáty můžete zakoupit u nás na eshopu: https://eshop.vhadru.cz/12-nosici-obleceni?q=Značka-Loktu+She

Nosící merino svetr

Velikost: S

Jak to vidí Lenka:

Ty hlavní ovace si nechávám na závěr! Mít podzimní či zimní miminko, anebo alespoň vědět o existenci tohoto skvělého svetru před rokem, tak je náš! Je úžasně teplý, měkoučký a heboučký a dokonce ani mě – merinovou frfňu první kategorie – vůbec, ani v nejmenším nekousal, a to ani na holé kůži. Nadto je naprosto geniálně vymyšlený – jeden svetr, jeden otvor, přesto možnost nosit ho velmi pohodlně s nošencem na břiše i na zádech (jen tedy ten tandem si v něm neponosíte, no 😀 ), límcorolák je perfektní nápad a v obou svých variantách vypadá velmi elegantně.

Díky tomu, že je svetr opravdu hodně pružný, jsme se do Ska s Emilkou vlezly s přehledem a ještě i s určitou rezervou – jen to „vlézání“ při nošení na zádech podle mě opravdu vyžaduje třetí osobu; sám by to zvládl snad jen zkušený jogín s gumovýma rukama.  Ale jinak je prostě boží a na budoucí druhé miminko si ho od Ježíška budu hrozně moc přát! 🙂

Jak to vidí Linda:

Po tomto svetru jsem dlouho pokukovala a hrozně jsem se těšila, až ho vyzkouším. Můžeme mít fleecové mikiny a jakési softshelly a moderní materiály, ale svetr je svetr a merino merino, co si budeme povídat. Pokud jste zmrzlá zmrzlina, tak vás sebelepší mikina neuspokojí.

Tento svetr je krásný a ňuňavý a způsobuje závislost, rozhodně jej nebudete chtít sundat. Je velmi pružný, jak zmiňuje Lenka, a když jsme jej testovaly v ostravské skupince, ani maminky s velikostí L neměly problém se s větším dítetěm do Ska vejít. Taková vlastnost je vždycky výhoda, chce-li člověk v nosícím oblečení odnosti více než jednu sezónu.

Svetr lze nosit už v těhotenství, kapsa se jednoduše zapne pomocí knoflíčků a je hotovo. A hlavně! Má to rolááák! Nejlepší „krkochránič“, jaký byl kdy vymyšlen! 😀

Ano, ten svetr je drahý, já to vím, ale prostě… fakt ho musíte mít, no! 😀 😀 😀 A ne, „bohužel“, fakt nekouše. 😀